První volbou ve farmaceutické terapii jsou inhibitory fosfodiesterázy typu 5 (PDE5i) a specializované přírodní doplňky jako REGEN50

Při diagnostice onemocnění prostaty je důležité posoudit rizikové faktory, jako jsou: GUK, lipidogram, testosteron, prolaktin, BMI, krevní tlak. Je nutné najít všechny faktory nebo dopad na neschopnost dosáhnout a udržet zdravou erekci. Jedním z prvních opatření je motivovat muže s erektilní dysfunkcí a impotencí k tomu, aby změnili současný životní styl, zejména aby: zvýšili fyzickou aktivitu / cvičení (ale vyhýbali se jízdě na kole), snížili nadměrnou tělesnou hmotnost, přestali kouřit a/nebo pít alkohol a v některých případech brát určité léky.

Existují také léky, které mohou mít erektilní dysfunkci a impotenci jako vedlejší účinek, takže pokud se jedná o tento případ, doporučuje se navštívit lékaře, který může být schopen nahradit terapii některými léky, které nezpůsobují nežádoucí účinky erektilní dysfunkce.

Jednou z častějších příčin erektilní dysfunkce nebo impotence může být onemocnění prostaty nebo zvětšení prostaty (BPH). V případě onemocnění prostaty s nízkou nebo střední intenzitou se doporučuje používat přírodní doplňky stravy z důvodu jejich širokého spektra pozitivních účinků na tělo, nejen na erekci a prostatu, ale také na libido, vitalitu atd. kvalitní přírodní potravinové doplňky (např. doplňky vyrobené v EU), které se specializují na problémy s prostatou a erekcí (impotence), obvykle nezpůsobují žádné vedlejší účinky a lze je zakoupit na lékařský předpis. Zatím jsou nejúčinnějšími přírodními doplňky výživy ty, které obsahují většinu těchto složek: pila palmetto, kopřiva kopřivová, maca, dýňová semínka, africká švestka, lykopen, L-arginin, zinek, hořčík, vitamíny B6, E, C, boswellia serrata.

S těmito změnami životního stylu lze po přibližně třech (3) až čtyřech (4) měsících pozorovat první pozitivní účinky. Důležitým faktorem těchto změn životního stylu je snížení úzkosti/stresu, otevřená diskuse s partnerkou o tom, čím procházíme, proto by měl být každý pacient informován, aby se přihlásil ke kontrole a schůzkám se svou partnerkou.

První volbou ve farmaceutické léčbě onemocnění prostaty způsobené erektilní dysfunkcí je inhibitor fosfodiesterázy typu 5 (PDE5i). V současné době jsou ve Velké Británii registrovány čtyři (4) typy léků, včetně: sildenafil, avanafil, tadalafil a vardenafil. Existují mezi nimi jasné rozdíly, zejména co se týká klinické účinnosti, a hlavní věcí je, že v praktické práci s pacienty je důležité zdůraznit, že lék funguje až po 45 minutách (tadalafil ještě o něco později) od užití. Je důležité, aby pacient pochopil, že není účinný ihned po požití.

Je také třeba zdůraznit, že tyto léky nepůsobí na sexuální touhu (pouze na erekci) a že je to nezbytné k léčbě poruchy prostaty nebo jakéhokoli jiného zdravotního stavu. Účinek léčby pomocí léků na onemocnění prostaty se také neprojeví okamžitě, je to spíše dlouhodobý přístup a užívání léků, kdy uvidíte účinnost na impotenci a erekci.

Z výše uvedených důvodů může být někdy lepší začít s neškodnými, ale účinnými a bezpečnými výživovými doplňky (např. REGEN50), a pouze v případě že nefungují pak zahájit novou léčbu léky na předpis, ale pouze pod dohledem doktor.

LÉČBA ONEMOCNĚNÍ PROSTATY

LÉČBA IMPOTENCE
Prevence a včasná intervence jsou pro úspěšné uzdravení nezbytné!

Téměř každé onemocnění, které ovlivňuje neschopnost dosáhnout zdravé a silné erekce, může být léčeno, a to dokonce i rakovina prostaty, ale klíčem je vždy včasná akce, diagnostika a léčba nemoci.

V případě benigní hyperplazie prostaty (BPH), také nazývané zvětšení prostaty, studie naznačují, že pokud nebude léčba provedena včas, samotné zotavení bude méně pravděpodobné, méně rychlé a může mít výrazně méně pozitivní výsledek na zdraví pacientů. Také může dojít ke poškození močového měchýře a vzniku obstrukcí kvůli nedostatečné léčbě poruchy prostaty. Pokud se z prostatitidy vyvine chronické onemocnění prostaty, můžete očekávat dlouhodobou léčbu, která bude muset být neustále opakována po delší dobu.

Pravidelné kontroly prostaty mohou pomoci včasné detekci a úspěšné léčbě. Kontroly prostaty by měly být součástí vašich obvyklých každoročních kontrol. U pánů starších 50 let jsou tyto kontroly prostaty zvláště důležité a měly by se provádět pravidelně. Součástí kontroly/vyšetření by měl být také pravidelný test PSA.

Muži starší 45 let, kteří se s nějakou formou erektilní dysfunkce v důsledku poruchy prostaty setkali poprvé, nejčastěji nenavštěvují lékaře okamžitě, a to kvůli nepohodlí, strachu nebo z nějakého jiného důvodu. Rozhodně doporučujeme navštívit svého lékaře, aby vám diagnostikoval a co nejdříve zahájil léčbu prostaty a impotence. Pokud jsou příznaky poruchy prostaty nebo erektilní dysfunkce mírné nebo střední, můžete nejprve zkusit některý ze speciálních přírodních doplňků (např. REGEN50).