Impotence nebo erektilní dysfunkce (ED) nebo jak ji DSM -5 nyní klasifikuje, je onemocnění / porucha, při které člověk nemůže dosáhnout nebo udržet erekci až do konce sexuální aktivity v průběhu šesti (6) měsíců u u většiny sexuálních aktivit, kterých se účastnil.

Je to fyziologický proces, který je nezbytný pro normální reprodukční roli mužů. Erekce zvyšuje a posiluje mužský úd, je nezbytná pro penetraci a může být podnícena sexuálním vzrušením nebo stimulací, ale někdy se může objevit z jakýmkoliv důvodem vyvolaného sexuálního vzrušení.

Tento proces sestává z následujících kroků; tepny v penisu se uvolňují a rozšiřují, čímž se vytváří větší průtok krve do penisu. Jak jsou tepny penisu napínány a rozšiřovány, žíly jsou natahovány, což způsobuje, že krev v nich obsažená zůstává v penisu. Čím více krve přichází do penisu, tím větší je síla erekce.

Erektilní dysfunkce (neschopnost dosáhnout zdravé erekce) může být také způsobena onemocněním prostaty, které, pokud je včas diagnostikováno, může být léčeno určitými terapiemi/léky, jež zlepšují zdraví prostaty a vaši erekci. Mějte na paměti, že pro solidní a zdravou erekci musíte léčit prostatu.

Nejprve se ale podívejme na kvalitu erekce a na to, jak je ovlivněna erektilní dysfunkcí.

KVALITA EREKCE

Zhodnocení kvality erekce má tři (3) kritéria:

  1. Schopnost dosáhnout zdravé erekce
  2. Síla erekce
  3. Schopnost udržet erekci tak dlouho, aby došlo k uspokojujícímu pohlavnímu styku.

Pokud nesplňujete jedno z těchto tří kritérií, existuje velká šance, že máte onemocnění prostaty, což ve skutečnosti ovlivňuje vaši schopnost dosáhnout silné erekce.

Co je erektilní dysfunkce (ED)?

disfunkcija erekcije
Erektilní dysfunkce (ED) je neschopnost udržet a obecně dosáhnout erekce (po dobu šesti měsíců), která je dostatečně silná pro normální pohlavní styk. Tento stav není považován za normální v žádném věku a měl by být léčen.

Pro mladší muže – ve věku 35–45 let -, kteří mají zdravou a normální potenci, se doporučuje preventivně provést kontrolu prostaty a užívat jednou nebo dvakrát ročně některý ze speciálních přírodních doplňků obsahujících zinek, lykopen, sabal palm, semena dýně , kopřivu, africkou švestku, maku atd.

Muži v každém věku by měli dosáhnout erekce dostatečně silné pro normální pohlavní styk, samozřejmě s pomocí více či méně sexuálních stimulů. Velký vliv na dosažení zdravé a pevné erekce má onemocnění prostaty, která může být způsobena různými faktory.

Podívejte se, jaké jsou příčiny nedostatečné schopnosti mít pevnou a zdravou erekci>