Při erektilní dysfunkci, tj. impotenci, by mělo být prozkoumáno mnoho psychologických faktorů, jako je vztah s partnerem, rodinou, kolegy v práci atd.

Lékaři někdy zapomínají, že neschopnost dosáhnout zdravé a pevné erekce nesouvisí pouze s poruchou prostaty. Psychologické problémy jsou také velmi častou příčinou erektilních problémů (erektilní dysfunkce). Zkušenost nám ukázala, že nestačí pouze dávat léky, ale lékaři musí mluvit s pacientem o jeho očekáváních, stresorech, partnerských vztazích, práci a / nebo rodinných problémech, což vše může mít vliv na jeho sexuální funkci.

PSYCHOSEXUÁLNÍ TERAPIE

Stres úzce souvisí s erektilní dysfunkcí.

Je nesmírně důležité vyhodnotit stres, protože jeho přítomnost snižuje účinek inhibitorů PDE5 nebo přírodních doplňků stravy. Tento druh terapie může zahrnovat cvičení, která mají být dokončena doma a zapojují oba partnery do otevřené komunikace.

KROUŽEK NA PENIS

U některých pacientů může být kroužek na penis užitečnou terapií. Obvykle ji používají muži, kteří se nezajímají o léčbu prostaty, ale chtějí získat erekci co nejrychleji bez užívání léků nebo přírodních doplňků stravy. U některých mužů se používání kroužku na penis (který udržuje krev v penisu během erekce), zejména pokud je pro něj snadné používat, může stát během sexuální aktivity normálním a může být užitečným způsobem, jak dosáhnout pevné erekce.

Také použití vibrátoru (na penisu) může být prospěšné pro posílení erekce, pevnosti penisu i délky trvání erekce.

PŘÍRODNÍ POTRAVINOVÉ DOPLŇKY

Protože je impotence často spojena s problémy prostaty, se zvětšenou prostatou, nedostatkem libida a nedostatečnou vitalitou, jsou nové specializované potravinové doplňky multifunkční.

Nejnovější studie prokázaly, že přírodní doplňky stravy mohou být užitečné při dlouhodobém hojení a v případech mírné a střední intenzity erektilní dysfunkce a impotence, které ovlivňují libido a vitalitu. Vysoce kvalitní přírodní doplňky stravy (jako jsou doplňky vyrobené v EU) pro zdraví prostaty a erektilní dysfunkci obvykle nezpůsobují žádné vedlejší účinky a jsou volně prodejné. Doposud nejúčinnější potravinové doplňky jsou ty, které obsahují tyto složky: pila palmetto, kořen kopřivy, dýňová semínka, africká švestka, maka, lykopen, L-arginin, zinek, hořčík, vitamíny B6, E, C, indická kadidlo.

PENISOVÉ PUMPY

Zajímavé jsou také penisové pumpy a pacienti uvádějí, že jsou také velmi spokojeni s výsledky co se týče silnější erekce. Jsou velmi úspěšní a nejčastější stížnosti se týkají skutečnosti, že erekce je tak nějak jiná a že se cítí nepřirozeně. Je však důležité si uvědomit, že problémy s prostatou se penisovými pumpami nikterak nevyřeší.

PENISOVÝ IMPLANTÁT

V některých případech je také nutné nainstalovat penisový implantát nebo externí penilní protézy, jejichž instalace je v těchto dnech dokončena poměrně sofistikovaným způsobem. Partneři mužů naznačují, že během pohlavního styku si nevšimli, že muž neměl „přirozenou“ erekci. Toto řešení zahrnuje konzultaci s lékařem.

INTRAKAVERNÓZNÍ INJEKCE

Coby druhý krok farmakologického postupu lze doporučit injekce prostaglandinu (ve formě intrakavernózní injekce). Avšak vzhledem k možným a častým vedlejším účinkům se této léčbě obvykle snaží vyhnout.

Také platí, že pro zdraví prostaty a potenci penisu je velmi důležité mít zdravé životní návyky, jíst zdravé potraviny a pravidelně cvičit. Správná a vyvážená výživa kombinovaná s doplňky stravy (vitamíny), které jsou bohaté na vysoce kvalitní ingredience, jsou hlavním faktorem v prevenci onemocnění prostaty, zvětšení prostaty (BPH) a dosažení zdravé erekce.

Přírodní doplňky stravy by měly obsahovat: pila palmetto, kořen kopřivy, dýňová semínka, africká švestka, maca, lykopen, L-arginin, indická kadidlo a:

Vitamini C, E a B6

Vitaminy jsou jedním z nejdůležitějších prvků pro správné fungování lidského těla, jsou stejně tak důležité při léčbě onemocnění prostaty a při prevenci erektilní dysfunkce.

Vitamin B6 snižuje poškození chromozomů a tím snižuje riziko rakoviny prostaty. Vitamín C má kromě mnoha zdravotních výhod také pozitivní účinky na prostatu a rozvoj erekce, protože podporuje imunitní systém a antioxidační aktivitu. Je známo, že vitamin E zlepšuje krevní oběh a je prospěšný pro krevní oběh, pmá protizánětlivé vlastnosti a příznivě ovlivňuje prevenci onemocnění prostaty a erektilní dysfunkce. Všechny tyto tři (3) vitaminy jsou přítomny v potravinách, které denně konzumujeme, ale lze je také brát jako přírodní doplněk stravy ve formě pastilek nebo tablet.

Magnézium

Hořčík je často spojován s pozitivními účinky, které má na kardiovaskulární systém a zdraví kostí. Mnoho studií však prokázalo, že příjem hořčíku je do značné míry účinný i při léčbě onemocnění prostaty a erektilní dysfunkce. Pokud jej užíváte pravidelně a ve zdravých dávkách, může to mít velmi pozitivní vliv na léčbu určitých typů problémů s prostatou, včetně; zvětšené prostaty (BPH) a zánětlivých procesů prostaty.

Zinek

Ačkoliv poněkud neobvyklé, může být nedostatek zinku zodpovědný za problémy s prostatou a může mít dopad na schopnost člověka dosáhnout zdravé a silné erekce. Zahrňte do svého jídelníčku jídla bohatá na zinek, tato jídla mohou zahrnovat: ryby, celozrnné obilniny, maso a fazole.

VŠIMNĚTE SI:

Co se týče kvalitních přírodních doplňků, je důležité vybrat ty, které se osvědčily. Bohužel to je někdy obtížné poznat, pokud nemáte doporučení od důvěryhodné osoby, která již produkt vyzkoušela. Nejlepší kritérium pro výběr kvalitního produktu je to, že jste si jisti, že je produkt vyráběn v EU, že produkt lze zakoupit v největších lékárnách a kvalitních internetových obchodech, obsahuje co nejvíce uvedených ingrediencí atd.