Impotence neboli erektilní dysfunkce (ED) byla pro muže vždy citlivým problémem. Obvykle zatěžuje dotyčné muže a jejich vztahy stresem. Kromě toho často existují obavy, že nebudete považováni za dostatečně mužské. V důsledku toho se mnoho mužů diskusi o svých problémech s důvěrnicí nebo lékařem vyhýbá. Některé z důvodů, které způsobují impotenci, jsou u mužské populace časté a lze je relativně snadno léčit. Impotence nemusí zůstat problémem! Přečtěte si zde o možných příčinách a nejlepších způsobech řešení problémů s erekcí.

IMPOTENCE VÝZNAM

Problémy s erekcí se nazývají erektilní dysfunkce (ED) nebo prostě impotence. Oba termíny označují stejné příznaky.

Erektilní dysfunkce je stav, kdy postižený muž nemůže dosáhnout nebo udržet erekci alespoň ve dvou třetinách pokusů. Penis neztvrdne nebo předčasně změkne. Příznaky musí přetrvávat po dobu nejméně 6 měsíců, abychom mohli mluvit o erektilní dysfunkci v pravém slova smyslu.

Občasné problémy s potencí sem zahrnuty nejsou. Například se nepovažuje za erektilní dysfunkci, pokud muž nemůže získat nebo udržet erekci po požití alkoholu. Také v době velkého stresu nebo stresujících starostí je normální, že muž „nemůže“ vždy a všude. Mnoho mužů již užívá přírodní produkty, jako je REGEN50, aby předešli dalším problémům s potencí.

JAK BĚŽNÁ JE EREKTILNÍ DYSFUNKCE?

Erektilní dysfunkce (ED) je běžný stav. Postižena je jím více než polovina lidí starších 60 let. Podle jiných studií každý druhý muž je postižen již ve věku 50 let. U mužů nad 70 let se to odhaduje na dvě třetiny. Už jen z tohoto důvodu nemusí být erektilní dysfunkce pro muže hanbou. Problémy s potencí se ale mohou objevit i ve výrazně nižším věku, i když většinou jsou příčiny u mladších mužů jiné než u těch starších. V následujícím textu se dozvíte, o co se jedná, jak a proč k tomu dochází a především jak to dostat pod kontrolu pomocí přírodních produktů, jako je REGEN50.

PŘÍČINY EREKTILNÍ DYSFUNKCE

Příčiny erektilní dysfunkce lze rozdělit na příčiny psychické a fyzické. Fyzické příčiny převládají ve většině případů. Mohou se vyskytnout čistě psychické příčiny, zejména u mužů mladších, ale jsou poměrně zřídka důvodem jediným.

Mezi nejčastější fyzické příčiny impotence patří:

 • Nedostatek testosteronu
 • Onemocnění v oblasti genitálií, např. zvětšená prostata nebo zánět prostaty
 • Onemocnění srdce a cév, např. vysoký krevní tlak nebo cévní malformace, kouření
 • Metabolická onemocnění, např. diabetes mellitus
 • Nemoci nervového systému, např. roztroušená skleróza
 • Předchozí operace pánve a poranění penisu
 • Užívání určitých léků na předpis, jako jsou SSRI nebo beta-blokátory

Ze všech výše zmíněných příčin jsou zvětšení prostaty, zánět prostaty a nedostatek testosteronu nejčastějšími příčinami erektilní dysfunkce. I přes nepříjemné následky jsou tyto příčiny také těmi, které lze ve většině případů dobře léčit! Kromě různých léků, kterým se budeme podrobněji věnovat později, se osvědčily také přírodní aktivní látky, jako ty obsažené v REGEN50.

Časem se také objevuje další problém: tlak na výkon.

Čím déle problémy přetrvávají a čím je pár kvůli tomu nespokojenější, tím důležitější je touha získat v posteli zpět plnou výkonnost. Není neobvyklé, že se opravdové potěšení stane druhořadým a prosadí se spíše tlak na výkon, aby se člověk dostal do vedení. To vytváří začarovaný kruh. Proto je vždy velmi důležité být s partnerem otevřený! Sex by vás totiž měl především bavit oba. Jak již bylo naznačeno, tyto psychické příčiny mohou být také jediným spouštěčem erektilní dysfunkce. Ve většině případů jsou však spíše výsledkem organického spouštění.

DIAGNOSTIKA EREKTILNÍ DYSFUNKCE

Vyšetření a diagnostiku erektilní dysfunkce provádí urolog, v některých případech může být užitečné poradit se s neurologem, psychologem nebo jiným specialistou. Důvodem je to, že se často vzájemně ovlivňuje několik faktorů, které mohou vést k problémům s potencí.

Nejprve probíhá anamnéza, při níž pacient svému lékaři popíše, jak se potíže projevují, od kdy existují a jaké další abnormality se vyskytly. Dále se posuzuje, zda se jedná o původní onemocnění nebo muž užívá některé léky, které mají jako vedlejší účinek problémy s potencí a zda lze tento lék změnit. Lékař může pomocí ultrazvuku a palpace zjistit, zda nedošlo k nějakým anatomickým změnám, jako je například zvětšení prostata. Často se také odebírá vzorek krve, aby se například zjistilo, zda není nedostatek testosteronu. V mnoha případech se po těchto vyšetřeních zjistí příčina a může začít vhodná léčba. V ostatních případech následují další vyšetření, např. měření NPTR (noční měření ztuhlosti erektilní tkáně ve třech po sobě jdoucích dnech) nebo SKIT vyšetření (injekce erektilní tkáně).

IMPOTENCE: CO DĚLAT?

Co dělat po diagnostikování erektilní dysfunkce? Když se řekne erektilní dysfunkce, většina lidí si okamžitě vybaví užívání přípravků zvyšujících potenci. Mnoho mužů po těchto pomůckách sáhne. Mnohé z nich jsou však vyráběny chemicky a přinášejí s sebou různá rizika a vedlejší účinky. Není neobvyklé, že se muži jejich užívání vyhýbají. Přírodní sexuální posilovače nabízejí alternativu. Mají výrazně méně vedlejších účinků, většinou žádné. Přesto mohou významně přispět tím, že zmírní jak příčinu, tak symptomy impotence. Vzhledem k tomu, že jsou přírodní a s nízkým rizikem, lze takové sexuální posilovače zakoupit jako volně prodejné. S přírodními produkty, jako je REGEN50, je někdy možné léčit i příčiny erektilní dysfunkce namísto pouhých příznaků.

Pokud existuje organická příčina problémů s potencí, léčí se jako první. Léčením organické příčiny problému se impotence většinou také vyřeší. Léky na předpis mohou mít impotenci jako vedlejší účinek. Pokud tomu tak je, lékař se pokusí přejít na jiný lék. Pokud je diagnostikován nedostatek testosteronu, může být mužský hormon po konzultaci s lékařem doplněn, ale někdy může změna životního stylu pomoci uvést hormony zpět do rovnováhy. Důležitou roli v terapii hraje i redukce stresu. Na erektilní dysfunkci se často používají následující léky:

 • Léky na potenci, většinou inhibitory PDE-5
 • Přírodní prostředky jako REGEN50, které mohou také pomoci proti mnoha příčinám problémů s erekcí
 • Přírodní afrodiziaka

Chirurgický zásah je nutný pouze ve vzácných případech.

Muži by také měli mluvit se svými partnerkami. Vzájemné porozumění může situaci hodně odlehčit. Také by měli pamatovat na to, že naplňování sexuálních potřeb není jen o „penetraci“. To vše vytváří jen další tlak, který problém s impotencí ještě zhoršuje.

JAK MŮŽE REGEN50 POMOCI PŘI PROBLÉMECH S POTENCÍ

REGEN50 je čistě přírodní produkt. Obsahuje několik účinných přírodních látek, které mohou výrazně zlepšit problémy s erekcí několika způsoby. Ingredience jsou:

 • Extrakt z palmy sabalové
 • Extrakt z kůry africké švestky
 • Extrakt z dýňových semínek
 • Vitamíny C, E a B6
 • Zinek a hořčík

REGEN50 STRONG obsahuje také následující přísady pro silnější a ještě účinnější recepturu:

 • Maca
 • L-arginin
 • Extrakt z indické kadidlové pryskyřice
 • Lykopen

Přírodní složky v REGEN50, bez vedlejších účinků, se primárně používají k regeneraci močového systému a prostaty. To zahrnuje léčbu běžné příčiny problémů s potencí. Studie také prokázaly stabilizaci libida. Extrakt z palmy sabalové a extrakt z kůry africké švestky jsou po desetiletí známy pro svou schopnost zvyšovat potenci a zesilovat erekci. Také maca a L-arginin jsou známy pro tytéž výhody.

Podívejte se na nejlepší erektilní léčbu volně prodejnou.

Podívejte se na nejlepší erektilní léčbu volně prodejnou.